top of page

                                                               

                                     Музей дерев'яного зодчества​ "Парку Київська Русь"

 

 

 

 

 

 

«Парк Київська Русь» — розважальний парк та центр культури й історії Київської Русі, що знаходиться в селі Копачів у Обухівському районі Київської області.

Мета проекту: відтворення культурної столиці Київської Русі — дитинця Києва. Проект здійснюється шляхом відтворення культурного та архітектурного образу дитинця Києва V–XIII століть у його повному обсязі і в реальному масштабі, і створення атмосфери Київської Русі на основі наукових даних.

Проект реалізується благодійною організацією «Слов'янський фонд».

В музеї "Зодчество Древньої Русі" Ви ознайомитесь з особливостями будівництва в Київській Русі, із знаковими будовами, шедеврами давньоруської архітектури на території Дитинця Києва, технікою їх будівництва.

Вартість:

до 5 осіб - 50 грн/екскурсія
від 5 осіб - 10 грн/особа

 

Графік роботи: працює без вихідних , з 10:00 до 19:00. 

Адреса :  Україна, Обухівський район, Київська область, с. Копачів

 

Додаткову інформацію Ви можете отримати за телефонами, вказаними нижче, з 10:00 до 19:00 за Київським часом.

Тел.: +38 050 385-20-35

Веб-сайт: http://parkkyivrus.com/ua/

Використані джерела: 

http://parkkyivrus.com/ua/

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BA_%D0%9A%D0%B8%D1%97%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%A0%D1%83%D1%81%D1%8C

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                Музей «Прадавня Аратта – Україна»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Приватний історико-археологічний музей «Прадавня Аратта – Україна» у с. Трипілля заснований відомим колекціонером Олександром Поліщуком, художником Анатолієм Гайдамакою і науковцем Юрієм Шиловим на кошти та за безпосередньою участю мецената Володимира Лазоренка. Експозиція музею налічує понад 500 предметів трипільської доби в тогочасному антуражі. У музеї можна побачити не тільки матеріальні автентичні речі – там відчувається особлива атмосфера, а енергетика тієї землі заряжає ще в дворі, де стоїть реконструйована трипільська хата, а на подвір’ї сидять жіночі глиняні статуетки – такі, які ліпили трипільці, тільки у збільшеному вигляді.
  Адреса: Київська обл., Обухівський р-н, с. Трипілля, вул. Риболовецька, 1 (у минулому - будинок бакенщика).

 Час роботи: з 10.00 до 18.00, вихідний - понеділок (при домовленості по телефону можливе проведення екскурсій і в понеділок). Тел. для довідок: +380 (44) 520-96-25, +380 (67) 771-90-10.

 

Джерело:http://wikimapia.org/30264047/uk/%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9%C2%AB%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D1%8F%D0%90%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%82%D0%B0%E2%80%93%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0%C2%BB

 

 

                                                           Етнографічний комплекс “Українське село”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Етнографічний комплекс «Українське село» – надзвичайно мальовнича та затишна місцевість поблизу Києва. Це унікальний церковно-етнографічний комплекс із оригінальними спорудами та інтер’єром в українському національному стилі.

  Комплекс представлений як музей під відкритим небом, який складається із шести стародавніх автентичних хат 19 ст. із різних історико-етнографічних областей: Середньої Наддніпрянщини, Слобожанщини, Полісся, Поділля, Південної України, Карпат. Кожна область представлена відмінними особливостями житла, інтер’єру та побуту. На території комплексу є діючий дерев’яний український православнийхрам Св. Великомученика Дмитрія Солунського з богослужінням у вихідні і святкові дні.

  Адреса: Вул. Поляна Лісова, 60, с. Бузова,Києво-Святошинський р-н, Київська обл.(099) 500-900-8. Вхід НА ТЕРИТОРІЮ комплексу безкоштовний.

 

  Джерело: http://tour-collection.com.ua/catalog/ukrajinske-selo-2/

 

                                                         

                                                                        Етнографічний музей “Хата Савки”

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Музейний хутір пана Савки зародився в 2004 році, коли господар вирішив відновити придбану їм стару хату. Тоді і з'ясувалося, що він тепер є володарем справжнього раритету: хат такої давнини по селах вже не знайти. З відновлення цього житла і почалося захоплення господаря народними культурою і побутом. Дружна команда сімейного хутора тепер володіє однією з найпопулярніших пам'яток в дусі етнографічного, «зеленого» туризму і постійно розширює свою колекцію.

  Гостей пана Савки чекає незвичайне дійство,  в яке входить: зустріч  хлібом-сіллю; показ старовинних ремесел (кузня, гончарство, ткацтво і т.д.); розповідь-вистава про найближче за часом свято народного календаря.

  Наприкінці екскурсії Вас почастують стравами, приготованими за бабусиним рецептом. Борщ з пампушками, печиво, гарбузова каша, вареники - з сиром, з капустою, з маком... А ще - узвар із сухофруктів, і наливки - з малини, сливи, терну. Це не можливо описати, це потрібно спробувати! Господарі гарантують повну автентичність рецептів та екологічну чистоту продуктів. На кухні - звичайна піч, макітри та глечики. Жорна для молотьби пшениці, ступа - для проса. На стінах - зав'язані в косу цибуля та часник, пряні лісові трави.

  Адреса: Київська обл. село Нові ПетрівціТел. (044) 424-39-08.

 

  Джерело: http://www.novipetrivtsi-rada.gov.ua/etnografichniymuzeyhatasavki

 

 

                                                                                        Музей слідопитів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Перший в Україні приватний музей історії Великої Вітчизняної війни. Розташований у селі НовіПетрівці Вишгородського району на Київщині. Діє як відділ журналу «Музеї України» на громадських засадах. Легалізований рішенням Новопетрівської сільської Ради народних депутатів. Музей створено на базі колекції «Іржаве обличчя війни» у приватній садибі досвідченого пошуковця Володимира Даниленка, який очолює музей.

  Музей регулярно організує журналістські пошукові експедиції, що проходять під патронатом редактора журналу «Музеї України» Віктора Тригуба. Активісти музею знайшли і урочисто перепоховали останки понад 300 невідомих радянських солдат, що загинули на Лютізькому плацдармі. В експозиції музею залишки радянських, німецьких, американських танків, літаків, автомобілів, артилерійських систем, боєприпасів та зброї. Всі речі автентичні — знайдені на місцях колишніх боїв. Огляд починається у дворі, де зібрані іржаві розряджені міни, траки танків, бліндажна піч та інші предмети. Основні експонати зберігаються на другому поверсі гаражної споруди. Максимально точно збережено «робоче» місце колишнього червоного слідопита.

  За оцінками експертів, Музей слідопитів є новою концепцією відтворення далеких воєнних подій через демонстрацію їх реальних слідів, залишених солдатами. Деякі експонати музею унікальні, їх можна побачити лише у Нових Петрівцях.

Одна з резонансних знахідок — направляюча рама від системи залпового вогню «Катюша», яка нині виставлена у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році».

  Адреса: Київська обл. село Нові Петрівці Вишгородський р-н,(призупинено прийом)

 

   Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9_%D1%81%D0%BB%D1%96%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D1%96%D0%B2

                                                                            

                        

                                                                      Музей Григорія Кочура в Ірпені

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Після  смерті Григорія Кочура, в 1994 році, його  діти  – вирішили  продовжувати  справу  його життя - підтримувати розвиток  української перекладацької діяльності, піднімати й розвивати українську культуру. В будинку майстра  в 1997 році відкрили приватний Літературний  музей ім. Г.П.Кочура, де розповідають про  життя українських патріотів 60-70  років ХХ століття. Тут же знаходиться меморіальна виставка вчителя  Г.Кочура, видатного перекладача М.Зерова, сподвижника неокласичного літературного направлення. І, головне, зберігається безцінна бібліотека, яка  допомагала поетові в його  творчих пошуках. У Львівському університеті  відкрилася перекладацька кафедра ім. Г.Кочура, за допомогою МФ”Відродження” було видано найповніший збірник його поетичних  перекладів ” Третє відлуння”, проведена  Міжнародна наукова конференція "Григорій Кочур і український перекладач”.     

  Адреса: Київська область, місто Ірпінь, вул Г. Кочура 12. Музей, відкритий для всіх. Лише наберіть тел. (044) 486-71-39 або(04497) 6-11-05 і вас обов’язково зустрінуть, проведуть до музею і зроблять незабутню екскурсію.

 

  Джерело: http://kochur.do.am/

 

 

                                 Музей українського музичного мистецтва ХХ століття
                             В Будинку творчості композиторів «Ворзель»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В музеї зібрана унікальна колекція: переписка, вітальні листівки, особисті речі, концертні костюми, робочі зошити композиторів, афіші, фотографії… Зібрана величезна фільмотека і фонотека творів. Посередині кімнати стоїть круглий стіл із скатертиною ручної роботи тих часів.

  В Музеї організовують екскурсії, відкриті уроки для школярів, проводить зустрічі з авторами, літературні читання, вечори камерної музики, а також пропонує користування матеріалами для написання авторських робіт.

  Адреса: Київська обл, смт Ворзель, вул. Ворошилова Буд. 25/77

 

  Джерело: http://xn--b1awfd3icb.укр/?p=3140

 

 

                                               

 

 

 

 

 

 

                                        Музей зв’язку. Центр електрозв’язку № 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційно музей Білоцерківського районного вузла зв'язку (такий статус Biн спочатку мав) оформився у 1985 році. З часом він став поповнюватися новими експонатами: спогадами, фотографіями, відзнаками, предметами, шо мали безпосередке відношення до пошти, телеграфу та телефонного зв'язку. Люди самі почали надсилати до музею ці речі, відгукнулися навіть мешканці з інших районів області. Непросто було зібрати yci ці пам'ятки до єдиного музею. А ще складніше — зберегти на зламі епох, коли стали відмовлятися від усього старого. Івану Миколайовичу це вдалося. I сьогодні кожен відвідувач музею може насолоджуватися спостереженнями за дбайливо оформленими стендами з фотографіями та розповідями про трудові здобутки зв'язківців, впровадження у місті нових технологій у галузі зв'язку, спортивно-фізкультурну діяльність. Нині кількість експонатів перевалила за 300. Три роки тому Білоцерківський музей набув статусу обласного. На його прикладі зв'язівці створюють подібні музеї в інших областях України.

  Адреса: Київська область. М. Біла Церква, бульв. 50 років, тел. (04463)-5-29-55.

 

 

 

 

    Джерело: http://www.ko.ukrtelecom.ua/about/museum

 

                                                           

                                                          

 

 

                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    

bottom of page