top of page

                                    Народний музей історії ВАТ «Дніпровський металургійний завод імені Петровського»

 

 

Створений 1977 р. Звання народного присвоєне 1979 р. Розташований в окремому приміщені площею 750 кв. м. на території комбінату. Фонди музею налічують понад 8000 од. музейних предметів з історії підприємства. Щорічно музей відвідують понад 8 тис. осіб — робітники підприємства, учні навколишніх учбових закладів, гості міста. Музей є центром профорієнтаційної, виховної і культурно-просвітницької  роботи на підприємстві.

 

 

Завідувач музеєм: Гамазинський Євген Іванович
Завідуюча архівом музею: Циганок Ніна Олександрівна

 

51925, Дніпродзержинськ, вул. Кірова, 18-б. Тел.: (8-292) 531636; 532987.
E-mail: dmkd@dmkd.dp.ua

 

Джерело: http://museum.dp.ua/participant017.html

 

 

 

                                              Народний музей історії Придніпровської залізниці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Центральний Народний музей історії Придніпровської залізниці було засновано на суспільних засадах Радою ветеранів війни та праці (28 чоловік) і відкрито 25 жовтня 1968 року.
За клопотанням управління культури Дніпропетровської обласної Ради народних депутатів, Постановою колегії Міністерства культури УРСР від 04.07.1969 року музею присвоєно почесне звання – “Народний музей”.
Колекції старожитностей Народного музею революційної, бойової та трудової слави Придніпровської залізниці збиралися в 1960-70 рр. Радою ветеранів-залізничників: Дорончук Б.М., Дєгтярьов І.П., Івченко І.Я., Кулагін В.М., Коробка Д.Я., Кучеренко І.Я., Пономаренко М.А., Поляков І.О., Солдатов Ю.П., Сокіркін А.С., Рассолюк І.М., Лисенко Ю.П. Вони вивчали історію краю і підприємства, збирали документальні та речові експонати, фотодокументи та спогади.
За 35 років життєдіяльності Народного музею сформувалися його основні колекції. Сьогодні вони нараховують 20,5 тис. експонатів. Серед них цінні, унікальні архівні документи з історії будівництва залізниці, моделі паровозів і локомотивів, залізничного інвентарю, малої залізничної техніки. Гордістю музею є ювілейні знаки, медалі та бойові ордени героїв залізничників. У колекції музею багато меморіальних речей ветеранів війни та праці, колекція карт залізниць, архівних документів, газет та журналів, фотографій.

 

Директор музею: Буряк В.В.

49000. м. Дніпропетровськ,

пр. К.Маркса, 106

(0562) 45-41-18

 

Автор: Буряк В.В. — директор музею історії Придніпровської залізниці.

Джерело: встановлюється

 

 

 

                         Народний музей ім. О.М.Поля історії Національного гірничого університету

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Народний музей історії ім. О. М. Поля Державного ВНЗ „НГУ” (тоді – Дніпропетровського гірничого інституту ім. Артема) був відкритий 12 жовтня 1974 р.

У 2001 р. рішенням Вченої ради НГУ музею присвоєно ім’я видатного діяча нашого краю ХІХ ст. О.М.Поля.

Сьогодні у фондах музею зберігається понад 13 000 експонатів. Eкспозиція має 6 розділів і вміщує 1500 експонатів, з яких майже 80 % – оригінали.

Музей оснащений відеотехнікою, тут щорічно проходять 4-6 виставок, присвячених ювілейним датам і ювілярам університету, проводяться зустрічі з випускниками і краєзнавчі конференції. При музеї діють клуби: Історико-краєзнавчий “Грані”, Військово-історичний ім. капітана А.І.Грязнова. Працює Школа екскурсоводів. Проводяться екскурсії англійською та польською мовами.

 

 

49027 м. Дніпроперовськ, пр. К.Маркса,19

(0562)45-99-88

Музей працює з понеділка по п'ятницю.

Екскурсії проводяться за попереднім записом.

Замовити екскурсію можна за телефоном +38 (056) 756-09-88 або у к. 1/111

Веб-сайт: http://www.nmu.org.ua/ua/content/about_to/muze_un_versitetu/mus_history/

Джнрело : http://www.nmu.org.ua/ua/content/about_to/muze_un_versitetu/mus_history/

 

 

 

 

                          Народний музей історії ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Народний музей історії ВАТ "Дніпровський металургійний комбінат" створений в 1977 році. 21 квітня 1977 відбулося урочисте відкриття експозиції музею. Звання народного музею історії присвоєне в 1979 році. Розташований народний музей історії ВАТ "Дніпровський металургійний комбінат імені Ф. Е. Дзержинського" ​​в окремому приміщенні площею 750 квадратних метрів на території комбінату.

У фондах музею зберігається понад 11000 музейних експонатів - предметів з історії підприємства. У музеї для металургів, їхніх дітей, гостей комбінату і міста організовуються щорічні виставки "Фонди музею розповідають".

 

 

 51902 м. Дніпродзержинськ, вул. Кірова, 18-Б

 Тел. (05692) 398-40-19

Джерело :http://mapia.ua/ua/dniprodzerzhinsk/gelerei-ta-muzei/muzey-istoriyi-vat-dniprovskiy-metalurgiyniy-kombinat-im-dzerzhinskogo--939249

 

 

 

 

 

                                        Народний музей трудової слави Південно трубного заводу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заснований 1969 р. Звання народного має з 1982 р. Площа – 490 кв. м. В фондах музею майже 11000 од. музейних предметів – фото-, документальних та речових джерел з історії підприємства, про участь робітників заводу у Великій Вітчизняній війні.

 

 

53201, Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр. Трубників, 91

(05662) 9-35-56

Джерело:  http://museum.dp.ua/dneprmuseum21.html

 

 

 

 

                                                 Народний музей історії Царичанського району

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Засновано у 1959 році. Два роки його експозиція розміщувалась у приміщеннях церков села Китайгород, а з 1961 року — за адресою смт. Царичанка, вул. 14-ї Гвардійської дивізії № 7. У 1988 році приміщення музею, його експозиції та зали були кардинально відремонтовані і оновлені. На сьогодні музей налічує більше 3,5 тис. експонатів, має сім філіалів (шкільних музеїв) у селах району. З 1965 року носить звання народного. Експозиція музею складається з п’яти тематичних розділів: “Приорілля у найдавніші часи”; “Наш край у ХІХ – ХХ століттях”; “Сьогодення Царичанщини”; “Культура району”; “Флора і фауна поорільських земель”. Через предмети, документи, фотоматеріали та картосхеми в експозиції відображена багатовікова історія краю і людей, що його населяли. У 2004 – 2005 рр. музей відвідали більше 5 тис. відвідувачів. Більшість з них побували тут у 2004 р., коли смт. Царичанці відзначали 400-літній ювілей. До цієї дати на основі матеріалів музею та архівних розвідок було видано дві монографії: „Сторінки історії Приорілля”, „Приорільська королівна” (автор А.М. Білоконь) та навчальний посібник „Приорілля” (автори С.І. Світленко, А.М. Білокінь), виданого ДНУ. Фото експонатів та експозицій друкуються у періодичній пресі: журнал „Пам’ятники України”, обласних та районній газетах. Музей співпрацює з меморіальним будинком-музеєм М.М. Прішвіна (Росія).

 

 

Директор музею: Білокінь Анатолій Миколайович

Дата і точний час виїзду вибирається замовником.

Вартість 72 грн. з чол. (Група 40 чол.)

51340 смт. Царичанка, вул. 14-ї гвардійської дивізії,7

Джнрело: http://museum.dp.ua/participant027.html    
                   http://www.avtobus.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=132

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page