top of page

                                              Приватний музей «Українська старовина»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В середині музей нагадує палац, або храм. Храм культури народів, що населяють карпатські долини в XIX і на початку XX століття. На чисто вибілених стінах розвішені старовинні фотографії, ікони і картини – обов’язковий Шевченко, карпатські пейзажі та натюрморти з квітами і фруктами. В одному із залів замість картин вивішені розписні тарілки, так, як це робили в старовину гуцули та бойки, прикрашаючи свої житла.

 

Адреса: м. Яремча, вул. Свободи, 325
 Телефон: +38 (03434) 2-12-17, (097) 546-67-47
Працює: за попередньою домовленістю

Джерело: http://thecity.com.ua/2014/06/18/muzej-ukra%D1%97nska-starovina-yaremche/

 

 

 

 

 

                                         Музей Гуцульського театру Гната Хоткевича

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей Гната Хоткевича знаходиться в центральній частині селища Красноїлля і представляє собою невеличкий будинок з дерева, який був побудований 1906 року за рахунок грошей громади села Красноїлля, як народний дім-читальня. 
В цьому будинку Гнат Хоткевич створив своє диво – Перший Гуцульський театр, завдяки якому підкоряв театральні сцени Галичини, Буковини, Польщі і Росії. 
В честь 110-ої річниці з дня народження Гната Хоткевича в будинку відкрився громадський музей. 
Експозиція музею знаходиться в кімнаті і залі зі сценою, де проходили виступи 1-го Гуцульського театру.
Музей складається з таких головних розділів: «Історія», «Побут», «Освіта і культура».

 

 

Адреса: Верховинський район, село Красноїлля,

Тел.: (03432) 766-51

Джерело: http://turizm-karpaty.com.ua/index.php?view_content=1729&lang=ukr

 

 

 

                                                              Музей „Гуцульщина”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перший український громадський музей в Західній Україні – Коломийський музей «Гуцульщина» було відкрито 31 грудня 1934 року.

Нині це вже Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, який запрошує Вас заглянути у дзеркало віків, щоб побачити там обличчя століть наших предків, аби набратися у них мудрості на прийдешні віки.

 

Адреса:  

вул. Театральна, 25, м. Коломия, Україна  

Телефон:  

+38 03433 23912  

Час роботи:  10:00 - 18:00  

Вхідний квиток: 20 гривень  

Вихідний день:  понеділок  

Веб-сайт : http://hutsul.museum/

Джерело: http://hutsul.museum/

 

 

 

                                                 Музей Гуцульської господарки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Історико-архітектурна пам’ятка. У земельно-податкових книгах записи про цю хату від 1858 р. У кінці ХІХ – поч. ХХ ст. тут проживали Палій і Параска Харуки. Часто до Харуків приходили Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Володимир Гнатюк, які відпочивали у Криворівні та збирали етнографічні матеріали. У 1964 р. хату-гражду було використано під час зйомок кінофільму «Тіні забутих предків». З 1984 р. хата-гражда стояла пусткою. У 1993 р. споруду відреставрували і через рік під час Першого світового конгресу гуцулів тут було відкрито музей.У музеї експонувалися виставки: фотовиставка Ліди Сухі з Рочестера «Криворівня очима закордонних гостей», фотовиставка Василя Кобилюка «В об’єктиві Верховинщина», виставка картин з фондів музею «Мистецтво прекрасне і вічне». 

 

 

Адреса:присілок Заріччя, с. Криворівня,Верховинський р-н, 78710

Тел.: (03432) 5-37-04

Вихідний: понеділок

Години роботи: з 10:00 до 18:00 год.

Джерело:http://museum.if.ua/museums/c9/54.html

 

 

 

                                                  Краєзнавчий музей „Бойківщина”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів – це один з наймолодших музеїв на території карпатського регіону, заснований 5 вересня 2003 року. Експозиція музею складається з 6 основних відділів: кімната «Родини Антоновичів», в якій експонуються світлини з життя відомих меценатів, особисті речі та колекція сувенірів і сірникових коробок з різних країн світу; зал «Природа», де відображено всю велич і красу флори і фауни Карпат; «Історія»; «Побут та етнографія»; «Бойківська хата», а також відділ «Сакральних пам’яток». Життя долинян тісно пов’язане з християнством. Ще в 1112 р. у Долині на горі Знесіння був монастир. У 1550-х рр. діяли тут три храми, розвивалася поважна іконописна школа. Колекція старовинних ікон із Долинщини (більше 120 шт.) зберігаються у Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові. Копії багатьох ікон зберігаються у відділі сакральних пам’яток Долинського краєзнавчого музею Бойківщина.

 

Адреса:вул. Чорновола, 2 AДолина,Україна 77550

Тел: (03477) 2-79-00, 2-74-40

Джерело: http://museum.dolyna.info/kontakt/

 

 

 

 

                                          Будинок-музей кінофільму „Тіні забутих предків”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заснований музей у 2000 році. Основні напрями діяльності: перегляд стрічки та ознайомлення з історією знімання кінофільму «Тіні забутих предків». В музеї діють такі експозиції: з життя та творчості видатних людей; з побуту та етнографії; з історико-архітектурної спадщини. У цьому будинку під час зйомок кінофільму «Тіні забутих предків» (золоті медалі фестивалів «Південний хрест» та фестивалю в Салоніках, відзнака Британської кіноакадемії за кращий зарубіжний фільм) в 1963-1964 рр. жив режисер фільму Сергій Параджанов. Тут проводив час і творчий колектив фільму: оператор – Юрій Іллєнко, художник – Георгій Якутович, актори Іван Миколайчук, Лариса Кадочникова та інші.

 

 

Адреса:присілок Глифа, с-ще Верховина,Верховинський р-н, 78700

Тел.: (03432) 2-25-57

Робочі дні: субота - неділя

Години роботи: з 9:00 до 18:00 год.

Джерело:http://museum.if.ua/museums/r4/61.html

 

 

 

 

            Приватний музей побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Приватний музей Романа Кумлика  міститься у його власному будинку і організований на початку 2000-х років. Матеріали збиралися протягом 30  років – предмети побуту, давній гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів  та багато іншого, що дає уявлення про життя гуцулів. Але предметом особливої гордості господаря є колекція музичних інструментів.  

Пан Роман проводить екскурсії особисто і грає на кожному інструменті, серед яких скрипки, цимбали, коза, дримби, трембіти, роги; захоплююче розповідає про кожен з інструментів. Особлива любов в пана Романа до скрипки. В Його колекції є і скрипки-довбанки, і прямокутна скрипка.

У виконанні господаря Ви також почуєте народні пісні, гуцульські співанки, і все це під його ж  акомпанемент  на цимбалах та інших інструментах.

Кожна екскурсія імпровізована, і, відвідавши Музей кілька разів, Ви все одно почуєте від Романа Кумлика багато нового і цікавого про життя гуцулів, їхні важкі будні і яскраві свята, гострий гумор і самобутнє мистецтво.

 

 

Адреса:вул. І. Франка, 35с. Верховина

Тел.: (03432) 2-17-44, (097) 307-52-54

Робочі дні : Ви можете потрапити до музею у будь-який час за попередньою домовленістю з власником.

Джерело: http://museum.if.ua/museums/r4/93.html

 

 

 

 

 

 

                               Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини​

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні ця унікальна й багата історико-мистецька та етнографічна спадщина, що є складовою нашої національної культури, представлена в експозиції та фондах Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Косівський музей як відділ Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського був відкритий в 1969 році. В основу музею була закладена збірка творів народного мистецтва Є. Я. Сагайдачного (1886-1961) - відомого українського художника та мистецтвознавця.

 

 

Адреса: м. Косів, вул. Незалежності,

Тел.: 55 2-16-43

Джерело: http://hutsul.museum/museum/structure/kosiv/

 

 

 

 

         Музей Косівського Державного інституту прикладного та декоративного мистецтва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В інституті є власний музей — своєрідний науково-пізнавальний центр, в якому зберігається мистецька спадщина кількох поколінь відомих майстрів народної творчості Гуцульщини, кращі дипломні роботи студентів з часу заснування навчального закладу, що складають його історію, де яскраво прочитується напрямок мистецької школи.

Збірка дипломних робіт студентів навчального закладу, показує різні періоди його розвитку, спрямування мистецької школи за період другої половини ХХ ст. Матеріали музею послужили для створення понад 40 кінофільмів вітчизняних та зарубіжних кіностудій.

 

 

Адреса: вул. Міцкевича 2, м. Косів, Івано-Франківської обл., 78600

Тел.: +380 (3478) 2-11-53, +380 (3478) 2-12-60

Години роботи: за домовленістю, крім суботи та неділі.

Джерело: http://velokosiv.if.ua/2010/06/28/55/

 

 

 

                   Художньо-етнографічний музей Михайла Михайловича Струтинського

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Художньо-етнографічний музей народного мистецтва М.Струтинського займає почесне місце серед діючих сьогодні культурно-мистецьких закладів Косівщини. З 1961 р. він збирає зразки українських вишивок, предмети побуту Гуцульщини, художні твори малярства. Михайло Струтинській є людиною багатостороннього таланту і здібностей.

Музей займає два великих зали та коридор. Експозиція представлена величезною кількістю робіт народних майстрів Гуцульщини, Покуття, Поділля та Буковини – це старовинні ікони, предмети сакрального мистецтва, вишивка, живопис, кераміка, народний одяг, ткацтво та інші експонати.

У колекції М.Струтинського є одягові компоненти горян Івано-Франківської області — вишиті сорочки, колекція народних вишивок, що налічує близько 10 тис. екземплярів, які представлені численними виробами релігійно-обрядового, побутового та одягового призначення.

 

Адреса: м. Косів, Школа мистецтв, вул. Тиха

Робочі дні: вівторок – неділя

Години роботи: з 10:00 до 18:00

Телефон: +380 347 822 159, +380 347 822 438

Джерело: http://kosivartschool.if.ua/museums/strutynskij-mykhajlo-folk-art-museum/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                       Родинний музей кераміки Василя Стрипка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музейні експонати розміщені в будинку, в якому і проживає сам майстер з дружиною. В колекції авторські роботи пана Василя виконані в традиційному стилі гуцульської кераміки, а також роботи з традиційною орнаментикою і авторсько-новаторською технікою виконання, де як фарбники використовується біла і червона місцева глина.

Різані тарелі, глечики, дзвіночки, свищики, підсвічники, скульптури — ось неповний перелік цікавинок, які можна побачити в музеї.

Окрім того можна побачити майстерню майстра і весь процес виготовлення керамічних виробів.

 

 

Контактна особа: Василь Стрипко, Ольга Стрипко.

Години роботи: щоденно за домовленістю.

Адреса: вул. Гоголя, 30,  м. Косів, Івано-Франківська обл.

Тел.: +380 (3478) 2-32-34

Джерелоhttp://velokosiv.if.ua/2011/07/18/232/

 

 

 

 

 

 

                                               Родинний музей кераміки Василя Стрипка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сімейний музей кераміки Василя Стрипко створений в 1990 році. Експозиція розташовується в будинку, де проживав відомий майстер.
Колекція музею кераміки В. Стрипко Музейна колекція складається з кращих зразків гуцульської кераміки з додаванням новаторською техніки і творчої родзинки автора.
У сімейному музеї Василя Стрипко можна побачити не тільки готову продукцію, а й поспостерігати за самим процесом її виготовлення.

 

 

Адреса: Ивано-Франковская обл., Косовский р-н., Косов, вул. Гоголя, 30

Тел.: +38 (03478) 2-32-34

Джерело: http://all-ukraine.com.ua/ru/object.html?id=3753

 

 

 

 

 

                                                Домашній музей Геннадія Малявського

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нині ім’я художника Геннадія Кіндратовича Малявського, колишнього випускника Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, асоціюється насамперед з такими майстрами пензля, в творчості яких домінувала пейзажна тематика. Хто не чув прописної істини — людина повинна бути ближчою до природи, це очищує її душу, робить доброю, чесною і духовно багатою.

У пейзажах Геннадія Малявського переважає живе тремтливе відчуття природи, закоханість красою гуцульської природи і красу гір, річок, лісів, водоспадів. Проникливе спостереження сприяло вдосконаленню колористичного багатства палітри, справжньої віртуозності у техніці акварелі. Є роботи і олією, і темперою, і графіка. Архітектура представлена етнографічно. Анастасія Миколаївна Малявська (дружина Геннадія Кіндратовича) має щедру збірку старих традиційних візерунків. Вона продовжує і розвиває славні традиції народної вишивки рідного краю. 

 

 

 

Адреса:м. Косів, вул. Тиха

Музей працює щодня з 10:00 до 17:00 год. крім неділі.

Телефон: +380 (3478) 2-32-91

Джерело:http://kosivartschool.if.ua/museums/malyavski-family-museum/

 

 

 

 

 

 

 

                     Приватний музей-садиба гуцульського мистецтва родини Корнелюків

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Експозиція музею, що розміщена у приватному будинку, містить колекцію гуцульських головних уборів, вишитих рушників, ґерданів, керамічних тарелів, топірців, шкіряних сумок, предметів побут.

Родина Корнелюків знана і шанована  у Косівському районі, вона об’єднує цілу плеяду майстрів різних видів народних промислів.

Зібравши велику колекцію виробів Корнелюки вирішили створити власний приватний музей. За досить короткий час зусиллями родини було збудовано двоповерхову будівлю, у шести кімнатах якої розмістився музей. Фонд музею нараховує понад 2 тисячі експонатів. У хоромі музею розміщено багато керамічних тарелів, близько 70 головних уборів гуцулів, вишиті рушники, ґердани, ціла галерея писанок. Також  Микола Онуфрійович розмістив тут близько 60 різновидів ножів, колекцію з понад 100 ножиць, а ще в експозиції музею представлена цікава колекція монет, ліжників, верет, хідників та покривал.

 

 

Адреса: вул. Гоголя 26, м. Косів, Івано-Франківська обл., 78600, Україна.

Телефон: +380 (3478) 2-01-02.

Джерело:http://huculia.info/kornelyuk-family-private-museum-of-hutsul-art-kosiv/

 

 

 

 

                                                                                           

 

 

                                                        Кутський краєзнавчий музей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей розмістився у вивільненому шкільному приміщенні і займає 5 кімнат з наступними експозиціями: «Вироби з лози, дерева, та кераміка (ХІХ-ХХ ст.)»; «Знаряддя та предмети праці»; «Зразки одягу із сукна та полотна»; «Експонати з історії освіти та культури України – книги німецькою, російською, польською, українською мовами, видання 20–30 рр. ХХ ст.»; «Фотографії, листівки, грошові знаки, документи, матеріали до експозиції – тисячоліття хрещення Русі – України, до історії ОУН – УПА, Січових стрільців» тощо.

Серед найбільш відомих експонатів – фрагмент кахлі Олександра Бахматюка (середина ХІХ ст.), дерев’яна миска (ХІХ ст.), атлас народів світу (друга пол. ХІХ ст.) та інші.  

 

 

Адреса: Вічевий майдан,с. Кути,Косівський р-н, 78665

Тел.: (03478) 4-51-27

Режим роботи: за домовленістю. 

Джерело: http://museum.if.ua/museums/r10/33.html

 

 

 

 

 

 

                                                          Будинок Святого Миколая 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будинок був побудований в 2003 році на території, що належить національному природному парку « Гуцульщина ». Резиденція Святого Миколая знаходиться в селі Пістинь Косівського району Івано-Франківської області і туди, особливо в переддень Нового року, 19 грудня, приїжджає найбільша кількість дітей і дорослих, щоб потрапити в справжнісіньку казку. Навколо будинку розташовані дерев`яні скульптури різних казкових героїв і будиночки для дітей. Дітлахи обов`язково отримають подарунок з рук Святого Миколая і зможуть загадати бажання біля ялинки самого шановного в Україні святого. Подейкують, що якщо, загадавши бажання, торкнутися однієї з іграшок на ялинці і відчути при цьому тепло, то бажання неодмінно збудеться. Святий Миколай щороку отримує масу листів від дітей і за допомогою своїх помічників виконує найзаповітніші дитячі бажання. 

 

 

Адреса: с. Пістинь

Тел.: 2-85-50

Джерело: http://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/69723_usadba-svyatogo-nikolaya-pistyn.htm

 

 

 

 

                                                       Музей ім. 0лекси Довбуша

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей відкрито у вересні 1995 р., а 1997 р. музей отримав статус державного. Експозиція створена з найцікавіших історичних матеріалів часів опришківського руху та мистецьких творів, присвячених народному месникові Олексі Довбушу.

Експозиція музею побудована на матеріалах з приватної колекції відомого українського вченого-історика, професора, академіка, доктора історичних наук Володимира Грабовецького. Це оригінали і копії судових протоколів, актові матеріали з історії соціально-економічних відносин, твори поетів, прозаїків, драматургів, композиторів, художників, кіном

 

 

Адреса: м.Івано-Франківськ,вул. І. Мазепи, 1 
Тел.: +38 (03422) 2-57-29 , +38 (098) 920-19-99

Джерело: http://www.karpaty.info/ua/uk/if/fr/ivano-frankivsk/museums/dovbush

 

 

 

 

 

                                                      Музей «Лісова скульптура»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лісова скульптура – це складний тандем природи, фантазії та майстерності людини. Саме це поєднання – знайденого в природі відмерлого лісового кореня та живої творчості – робить коренепластику мистецтвом. Митець лісової скульптури панує над природою, тільки їй підкоряючись, або, точніше, черпаючи з неї м матеріал для своїх фігур та образів.        

У кожної людини є своя невисловлена, маловідома сторона. Понадто, якщо ця людина – педагог. Невисловленою стороною Ігоря Фартушного є лісова скульптура. Те, що не вражає, мало привертає увагу пересічних людей у природі, знаходить своє нове життя в руках цього творця. Справжній митець, е не ремісник-стилізатор, Ігор Анатолійович під зморшками чудернацьких корінців, уламками дерев, наростів, кореневищ, шишок, грибів-трутовиків знаходить свої майбутні поетичні скульптурні творіння.

Коренепластика Ігоря Фартушного – це сплав любові і гіркоти, надії і безумства, смішного і чарівного, кумедності і первородного гріха. Це своя індивідуальна філософія, самовираження, своє бачення світу у його прадавніх, побутових, історичних і навіть шаманських іпостасях. Споглядаючи виставку, не раз можна зловити себе на двоякому відчутті. Виразність робіт майстра часом не потребує роздумів: вони хвилюють, захоплюють, насолоджують. Однак, серед великої кількості є і такі, що заставляють до міркування, бо самі по собі означають щось велике, незвідане, таємне, божественне.

 

 

Адреса:вул. Черемшини, 57,с-ще Яблунів,Косівський р-н, 78621

Тел.: (03478) 3-60-60

Джерело: http://museum.if.ua/museums/r10/34.html

 

 

 

 

                                       Музей народного мистецтва Гуцульщини

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей народного мистецтва Гуцульщини був створений у с. Яворові 09.10.1961 р., переданий Яворівській загальноосвітні школі І-ІІІ ст. в 2004 р.

Музей розміщений на третьому поверсі школи. Це одна кімната площею 36 м. кв. Загальна кількість експонатів – 255 основного фонду.Профіль музею – мистецький. Цікавими є експонати: речі, виготовлені з дерева, різьблені шкатулки, керамічні вироби, домоткані вироби – ліжники. Саме Яворівський ліжник є одним із найпопулярніших видів інтер’єрного ткацтва, що виконує вжиткову і декоративну функції.

В музеї періодично оформляється виставка учнівських робіт по дереву, проводиться пошукова робота. 

 

 

Адреса:Школа, с. Яворів,Косівський р-н, 78644

Вихідний день: субота - неділя

Години роботи: з 9:00 до 15.00 год.

Джерело: http://museum.if.ua/museums/r10/31.html

 

 

 

 

                 Косівський філіал обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей (попередня назва «Косівський музей визвольних змагань Прикарпатського краю») заснований у 1999 р. є історико-просвітницьким осередком, з 2004 р. належить до державних фондів музеїв України, а з 2006 р. — є філіалом обласного музею.

Експозиція із застосуванням спецефектів світла та озвучення подає інформацію про історичні події на Україні, Гуцульщині та Косівщині з 1920 р.: відродження українства, друга світова війна, армія УПА, репресії мирного населення та визвольна боротьба до 1954р. Загальний фонд музею становить 1440 експонатів, бібліотечний — 569.

 

 

Адреса: вул. Незалежності 55,  м. Косів, Івано-Франківська обл.
Тел.: +380-3478-24672

Джерело: http://velokosiv.if.ua/2012/10/16/446/

 

 

 

 

                                  Музей народної творчості Михайла Струтинського

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розміщений у школі мистецтв і займає 2 великі зали та коридор. Експозиція представлена великою кількістю робіт народних майстрів Гуцульщини, Покуття, Поділля та Буковини – старовинні ікони, предмети сакрального мистецтва, вишивка, живопис, кераміка, народний одяг, ткацтво та багато іншого. 

 

Адреса: вул. Тиха, 1а,м. КосівКосівський р-н, 78600

Тел.:(03478) 2-21-59, 2-24-38, 2-14-54

Робочі дні: вівторок – неділя

Вихідний: понеділок.

Години роботи: з 10:00 до 18:00

Джерелоhttp://museum.if.ua/museums/r10/36.html

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page