top of page

                                                      Музей історії зброї Запоріжжя

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей історії зброї в Запоріжжі був створений у 2004 р. На пострадянському просторі це одна з найбільших приватних колекцій зброї, що була зібрана на п’яти континентах і представлена публіці. Основною темою експозиції є історія виникнення і розвитку зброї. Хронологічні межі експонатів, представлених в музеї, охоплюють величезний проміжок часу — від середнього палеоліту (40 – 15 тис. років тому) до другої половини ХХ ст. Більш ніж 4 тис. одиниць вогнепальної та холодної зброї, зібраного в музеї, відображають майже всі етапи становлення людських цивілізацій.

 

 

69063, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 189

 Зупинка транспорту : «Площа Леніна»

Тел.  (0612) 32-15-55, 13-20-00

Графік роботи

з 9.00 до 18.00

без перерви і вихідних

Джерело: http://zp-museums.jimdo.com/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D1%97-%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B6%D0%B6%D1%8F/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9-%D1%96%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%97-%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%97/

 

 

 

 

                                           Балківський історико-краєзнавчий музей

 

Балківський історико-краєзнавчий музей відкрито у 1970 році,  як сільський історико-краєзнавчий музей. Діяльність музею спрямована на розвиток історичного краєзнавства.

Складається із двох експозиційних залів: історико-краєзнавчий та етнографічний. В основі експозиції – археологічні знахідки з розкопок могильника «Гайманова могила», унікальні підручники XVIII-XIX ст., до експозиції ввійшли цікаві архівні документи та фотодокументи, нагороди, зброя періоду Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років, фотографічні матеріали та предмети періоду громадянської війни.

 

 

 

с. Балки, вул. Каховська, 28, 
Василівський р-н, Запорізька обл.

Тел. (06175)53-0-20

8.00 – 17.00,
вихідні дні: субота, неділя 

Вхід безкоштовний. 

Джерело: http://ridna.ua/museums/balkivskyj-istoryko-krajeznavchyj-muzej/

 

 

 

 

                                                     “Музей солдата без вісті зниклого” 

                                          на громадських засадах військово-історичного пошукового товариства “Вотан”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Музей солдата без вісти зниклого» заснований на громадських засадах, відкритий і функціонує з 3-го березня 2003-го року. Створений з ініціативи Гейченко Ріфата Раіфовича - колишнього замісника керівника Токмацького пошукового клубу «Обеліск» та Синявського Івана Михайловича - колишнього голови Токмацької міської організації ветеранів-інвалідів Великої Вітчизняної війни (нині покійний) на базі зібраного не одним поколінням пошуковців матеріала. Мета музею: збереження пам’яті про солдат загиблих під час Великої Вітчизняної війни, акцентування уваги відвідувачів на взаємозв’язку сьогодення з минулим, виховання у підростаючого покоління почуття людяності, чуйності, доброти, щирості, гордості за своїх предків та вдячності нащадків.

Експозиція музею доповнює, а іноді для декого відкриває невідомі сторінки історії ходу Великої Вітчизняної війни в нашому краї. Окрім екскурсій по музею застосовуються виїзні виставки до учбових закладів, та участь частини експозиції в заходах районного відділу культури присвячених дню Перемоги та дню визволення міста і району від німецько-фашистських окупантів.

 

 

 

вул. Революційна, 55, м. Токмак Запорізької області, 71700.

Керівник музею Гейченко Ріфат Раіфович.

Телефон: +380964738866.

Електронна пошта: rifat@i.ua

Розпорядок роботи: вівторок, п’ятниця з 9.00 до 13.00 та в інший будь-який зручний для відвідувачів та екскурсій час (по домовленості).

Джерело: http://tokmak.pp.ua/muzej-soldata-b-p.html

 

 

 

 

 

 

                               Народний музей КП “Запорізький титано-магнієвий комбінат”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Історико-виробничий музей ТОВ «ЗТМК» створений в 1980 році. У 2005 році проводилась його реконструкція і до 70-річчя підприємства був відкритий оновлений музей комбінату. Тут зібрано понад 6 тисяч експонатів, близько 4 тисяч - оригінальних.

У п'яти тематичних залах представлені експозиції, присвячені різним історичним періодам розвитку підприємства - від моменту його становлення як Дніпровського магнієвого заводу до наших днів.

Музей «ЗТМК» - це велика книга літописі про першобудівник підприємства, народженні первістка магнієвої промисловості країни, евакуації на Урал в роки Великої Вітчизняної війни, про післявоєнний відродження заводу, створення титанової продукції і період розквіту виробництва вже на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті, подолання наслідків фінансово-економічної кризи, що завершився пуском підприємства.

Музей комбінату зберігає пам'ять про героїчні подвиги тих, хто в грізні роки війни став на захист Батьківщини, самовіддано трудився в тилу, хто віддав своє життя за свободу і незалежність Вітчизни, також видатних працівників підприємства, серед яких як колишні директори підприємства, так і прості робітники . Також в музеї представлені портрети Героїв Соціалістичної праці.

 

Адреса: 69600, м. Запоріжжя, вул. Теплична, 18

Тел.: (061) 289-82-84

Джерело: http://ztmc.zp.ua/ru/o-kombinate/istoriko-proizvodstvennyj-muzej/museum2

 

 

 

 

 

 

                 Народний музей ВАТ “Електрометалургійний завод “Дніпроспецсталь”

 

Історія створення заводу, його розвиток, евакуація в роки Великої Вітчизняної війни, післявоєнна відбудова, подальше будівництво, освоєння нових технологій, вирішення соціальних питань - з усім цим можна познайомитись у заводському музеї. Він був створений у відповідності з наказом директора заводу Олександра Федоровича Трегубенка № 89 від 29 квітні 1960 року. Керівником ініціативної групи і першим директором музею став редактор заводської багатотиражної газети «Електрометалург» Геннадій Васильович Плечун. Спочатку музей розміщувався у невеличкому приміщенні центральної заводської лабораторії. Було зібрано багато цікавих експонатів з історії підприємства, більшість з яких лягла в основу й сучасної експозиції музею.

 

 

Адреса: 69008, м. Запоріжжя, Південне Шосе, 81, ВАТ “Дніпроспецсталь”, будинок виробничого управління, 2 поверх

Тел. : (061) 289-42-30

Джерело :http://prostir.museum/ua/file/711

 

 

 

 

 

 

                                                Народний музей історії запорізької міліції

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Близько 11 тисяч експонатів в музеї історії запорізької міліції, який у 2009 році  відкрився в стінах обласного УВС. У його “запасниках”,  залишається ще близько 15000 фотографій, документів і тому подібне, представити які на загальний огляд через маленькі площі поки що немає можливості.

На стендах і спеціальних планшетах – документальне віддзеркалення напружених буднів людей в погонах зі всіх підрозділів обласного УВС і райвідділів .

Всього в музеї зараз, як розповіли його співробітниці Світлана Павленко і Людмила Оробченко, більше 10000 експонатів.

 

Адреса: 69006, м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29

Контактні телефони: (061) 239-81-61

Джерело: http://zkrzntu.org.ua/tvorchist/13-2011-10-29-20-52-08.html

 

 

 

                                                 Будинок -музей німців-колоністів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Село Ручаївка було засновано як німецька колонія Шенгорст в другій половині 19 століття. Тут було кілька сотень чоловік населення (тільки німці-меноніти), школа, молитовний будинок, магазин. Край німецькій присутності тут був покладений під час Другої Світової війни. Німецька армія, йдучи під натиском радянських військ, забрала цивільних своїх співвітчизників з собою до Німеччини. Комендант району поставив місцевих жителів перед фактом, що в такий-то день на такий-то станції чекатиме залізничний вогон. Люди їхали, залишивши будинки і господарство, маючи можливість  взяти з собою тільки мінімальний набір речей.Ті, що  залишилися, з приходом Радянської влади у примусовому порядку «виїхали»  в Казахстан.

Зараз в Ручаївці-Шенгорст живе лише один німець - Віктор Дік. Та й то, народився він вже не тут, а в сибірському місті Ангарськ. Нащадок тих самих німецьких колоністів Віктор Дік організував у селі музей, де розповідає  про історію своєї родини і свого народу під час екскурсії по будинку.

 

 

Контактні телефони: (061) 224-06-01 (туристична фірма VIP-тур)
Адреса: Запорізький р-н, с. Ручаївка, вул. Берегова, 5

Музей працює шість днів на тиждень (крім понеділка) з 9.00 до 18.00.

Джерело: http://3varta.com.ua/ruchavka-muzej-nmetskix-kolonstv

 

 

 

 

 

 

               Музей старовинної автомобільної та військової техніки – автоклуб “Фаетон”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автоклуб "Фаєтон" презентує близько двох десятків раритетів, зібраних і відреставрованих учасниками автомотоклубу. У експозиції знаходяться Катюши, ЗІСи, Доджі, ЗІМ, стрілецька зброя. Є колекція матеріалів з історії Другої світової війни: газети, ордени, медалі і нагрудні відзнаки радянської і німецької армій.
Попереднє замовлення екскурсій за вказаним телефоном.

 

Моб. тел.: (050) 322-82-75
Адреса: м. Запоріжжя, вул. Виборзька, 8

Джерело: http://mapia.ua/ua/zaporizhzhya/gelerei-ta-muzei/muzey-starvinnoyi-avtomobilnoyi-i-viyskovoyi-tehniki-avtoklub-faeton--611366

 

bottom of page