top of page

                                          Музей української діаспори у Чернівцях

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У серпні 1992 року в Чернівцях було створено перший в Україні музей діаспори, фонди якого зараз налічують близько 4 000 експонатів. У 2003 році була проведена реорганізація музею шляхом створення експозиційного відділу "Буковинська діаспора" на базі Чернівецького краєзнавчого музею.

Значне місце в музейній колекції посідають експонати присвячені показу культурної спадщини буковинської діаспори, що ілюструють творчість зарубіжних художників, вихідців з Буковини. Великий інтерес викликають роботи видатного майстра прикладного мистецтва з Відня Ксенії Колотило. Численні і різноманітні вишивки: сорочки, рушники, серветки, подушки, скатертини, дерев'яні вироби, викладені бісером, писанки вражають багатством і різноманіттям колірної гами, композиційним рішенням, високою технікою виконання.

У музеї діаспори відбуваються ділові та творчі зустрічі, обговорюються політико-культурні проблеми.

 

 

Адреса: м. Чернівці, вул. Жуковського, 1-а

Джерело: http://starogit.do.am/publ/1-1-0-1816

 

 

 

 

                                                  Музей-садиба Івана Миколайчука 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей-садиба відомого українського актора Івана Миколайчука розташувався в будинку, де пройшли дитячі роки майбутнього кумира, в селі Чортория Чернівецької області. Невеликий будиночок ось вже багато років приймає у своїх стінах туристів і шанувальників відомого майстра з усіх куточків України.
Цінним є той факт, що тут збережена обстановка, що була ще за життя Івана Васильовича. Змін зазнала лише дах, тепер вона не покрита соломою. Будинок є ще й справжнім пам`ятником архітектури, його відбудовано за старовинними буковинським традиціям - хата виконана з дерева, а вікна прикрашені широкими глиняними смугами, пофарбованими в блакитний колір

 

 

 

Адреса: Кіцманський р-н,  с. Чортория

Джерело: http://ua.igotoworld.com/ua/poi_object/69014_memorialnyy-muzey-usadba-ivana-mikolaychuka.htm

 

 

 

 

 

 

                                                  Музей-садиба Георгія Гараса 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За все своє життя майстер створив понад дві тисячі робіт. У музеї-садибі Георгія Гараса можна побачити 1035 робіт майстра, з яких 150 сорочок, 100 рушників, 30 подушок, 26 краваток, 20 картин, 10 килимів і 5 портретів, а також 700 серветок. Творчою музою Георгія завжди була його дружина Євдокія, яка втілювала його задуми в життя. Довгий час Євдокія Гарас була берегинею музею-садиби.

Візерунки, створені майстром, користуються величезною популярністю серед майстрів вишивок і ручного килимарства, а також української діаспори за кордоном.

 

 

Адреса: м. Вашківці

Джерело: http://www.vashkivtsi.com/Muzej-Gergiya-Garasa

 

 

 

bottom of page