top of page

                                                   Музей вишиваних ікон та образів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 травня 1999 року  на празник св. Юрія Змієборця  урочисто  було  відкрито у Львові музей вишиваних ікон та  образів отця – доктора Дмитра Блажейовського.

Ця подія відразу зібрала багато охочих подивитись на рукотворне диво створене 90 річним автором – о .Дмитром  Блажейовським. Це  перший такого роду приватний музей  не тільки у Львові, але й у цілій  Україні.

 Захоплення сакральним мистецтвом – одна з рис сучасного вишиванкарства, яку  так  вдало опанував отець – доктор. У його доробку – майже 250 ікон та хоругв. Експоновані в музеї ікони дають вичерпне уявлення про творчість їх автора й переконують у його вродженому чутті прекрасного. Майстер оперує яскравими барвами кольорів, створюючи контрасні кольорові  сполучення.

 

 

Адреса: 79000м. Львів, пр Чорновола,2-а

Тел. : (0322) 79-84-33

Джерело: http://uamaps.net/maps/turizm/muzei/muzey-lviv-muzey-vishivanih-ikon-obraziv-otcia-blazeyovskogo.html

 

 

 

 

                                 Народний музей хліба покрови Пресвятої Богородиці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З ініціативи заслуженого вчителя України Богдана Непорадного при Львівському автомобільно-дорожньому технікумі 1987 р. було відкрито Музей Хліба. Музейна експозиція дає широку інформацію про історію хліборобської культури слов\'ян, розповідає про значення хліба в житті людини, показує процес випікання різних сортів хліба.
Профіль музею — етнографічний; площа — 300 кв.м. У фондах — понад 1,5 тисячі предметів. Це — знаряддя виробництва, речі традиційного селянського побуту, одяг, прикраси, зразки сортів зернових культур, зразки хлібо-булочних виробів.
2 липня 1990 р. Міністерством культури Української РСР музею було надано звання "народного".
У приміщенні музею є каплиця Пресвятої Богородиці. Скульптуру Матері Божої виконав народний художник України Яків Чайка.

 

 

Адреса: 79032 м. Львів, вул. Пасічна, 89

Тел.: (032) 251-05-12, (097) 445-62-70

Джерело: http://www.prostir.museum/ua/file/695

 

 

 

 

                                        Галерея українського військового однострою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У 20-30 р.р. у Львові з ініціативи ветеранів визвольної боротьби та стараннями генерала М. Тарнавського створювався музей історично-військових пам'яток, де збиралась військова атрибутика, однострої, відзнаки, нагороди, література та художні твори малярства, графіки та скульптури.

До Другої Світової війни ця колекція з понад десятка тисяч експонатів зберігалась у приміщенні Львівського Наукового Товариства імені Т. Шевченка.

У післявоєнні 50-ті роки за вказівкою радянських партійних органів та КДБ у м. Львові всі експонати цього музею були частково пограбовані та знищені. Богуслав Любів взявся не лише зібрати але й відродити втрачені раритети і на підставі власних пошукових робіт укласти хронологію творення нашого війська, його формувань на відповідному історичному етапі та створення і трансформацію специфічного однострою українського вояка. Авторові довелося працювати в архівах, опрацьовувати документи, фотоматеріали, створюючи паралельно начерки та ескізи майбутніх одностроїв. На основі старих кравецьких кроїв створював форми та лекала. Так були пошиті власноруч перші реконструйовані однострої.

У колекції галереї сьогодні нараховується понад тридцять одностроїв українських військових формувань першої половини XX століття. Робота продовжується і надалі, Богуслав Любів бере участь у виставках, міжнародних конференціях, виступає з лекціями у війську.

 

 

Адреса: Львів, пл. Ринок, 40

Тел.: (0322) 297-51-93

Джерело: http://kampot.org.ua/upa/enciklopedja_upa/2587-galereya-ukrayinskogo-vyskovogo-odnostroyu.html

 

 

 

 

 

                                                    Єпархіальний музей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Задум створення єпархіального музею належить єпископу Самбірсько-Дрогобицької єпархії Юліяну (Вороновському), а також автору виставки «Блаженнійший Патріарх Йосиф у філателістичних і пропам'ятних виданнях Помісної Української Католицької Церкви» доктору Роману Смику. Єпархіальний музей був створений у приміщенні Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Після архиєрейської літургії у приміщенні Єпархіального управління міста, за участю великої кількості жителів та гостей Трускавця Музей 11 жовтня 1998 року був урочисто відкритий та освячений.

Єпархіальний музей виконує релігійно-освітню і мистецько-культурну місію. Відвідувачі музею мають можливість не тільки дізнатися про історію Самбірсько-Дрогобицької єпархії, про життя та діяльність видатних мислителів УГКЦ, чи оглянути одну із виставок сакрального мистецтва, але й помолитися. Відвідувачами музею є переважно відпочиваючі міста курорту Трускавця, багато з них про УГКЦ чує вперше і дізнаються про її відомих постатей та нелегку історію часів підпілля. Єпархіальний музей тісно співпрацює з Львівським державним обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи. Профіль музею — релігійний. Площа — 70, 84 кв. м.

 

 

 

Адреса: Львівська обл.,м. Трускавець,вул. С. Бандери, 19.

Тел.: 03247) 6-85-91

Джерело: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%84%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%85%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9

 

 

bottom of page